Konya FM - Canlı yayın
/
Kerim TUNÇ

Kerim TUNÇ

Kerim Tunç, özel radyoların 1992 yılında yayın hayatına başlaması ile birlikte çok merak ettiği radyo mikrofonuna kavuşmuştur. O yıllara kadar TRT’nin radyo tiyatrolarını dinlemeyi ihmal etmeyen Kerim Tunç, profesyonel anlamda ilk olarak "Teneffüs Çocuk Saati” isimli radyo programı ile çok sevdiği mikrofona merhaba demiştir.
Öğrenim hayatına A. Hazım Uluşahin İlkokulunda başlayan Kerim Tunç; Orta ve Lise Eğitimine Konya Özel Elmas Lisesi’nde devam etmiştir. Daha sonra Yüksek Öğrenimini Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamlayarak, Selçuk Üniversitesi Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü’nden mezun olmuştur.
 
Seslendirme sanatçılığına hâlen aktif olarak devam etmekte ve bu alanda dersler de vermektedir.
Kerim Tunç, mikrofona merhaba dediği andan itibaren geçen bu 25 yılda; reklam, dublaj, belgesel, tanıtım gibi bir çok projeye ses vermiştir. Sesinin emanet olduğunu bilerek yürüdüğü bu yolda; bilinen ve benimsenmiş şâirlerle birlikte henüz ismi duyulmamış şâirlerinde şiirlerini seslendirerek bu eserlerin de halka mâl olmasına kapı açan Kerim Tunç; üstüne aldığı bu vazifeyi de lâyıkıyla yerine getirme duâsıyla yaşayan bir dünya Misafiridir.
 
2015 Ramazan ayında Vakti Sahur isimli programda ekran önündeki duruşu ve sunuculuk performansı ile de göz dolduran Kerim Tunç; halihazırda Konyafm’de Salı - Perşembe Günleri 15.05 || 17.00 saatleri arasında canlı yayında radyo dinleyicilerine de Misafir olmaya devam etmektedir.
 
Şiir Dinletilerinde seyircisi ve dinleyicisi ile de buluşan Kerim Tunç şiir yorumlamadaki kendine has tarzı ile gönüllerin de Misafiri olmaktadır.
 
Dünya Misafirliğinde yoluna evli ve bir çocuk babası olarak devam eden Kerim Tunç ömürlük duasında Rabbinden gönül huzuru ve iki cihan saâdeti dilemektedir.
 
Dua etmek ve dua almak onun için yol haritasını şekillendiren en kıymetli hazinedir.