Konya FM - Canlı yayın
/
Selçuk DUMAN

Selçuk DUMAN

Benimle ilgili ne bilmek istediğini bu başlığa tıklayarak neyi merak ettiğini bilmiyorum ama bazılarımız karşıdakini tanımanın en kolay ve pratik yolunu bulmuşuz. Belki de birine tek soru sorarak onun hakkındaki (kendisinin dahi farkında olmadığı) tüm bilgileri edindiğine inananlardansın. Soru şu: "Burcun ne”. Bu sayfaya yalnızca burcumu yazsam yeterli olur muydu acaba ne dersin Burçların insanların kişiliğini etkileyebildiğine inanmamakla beraber yine de senin için söyleyeyim. Burcum boğa.

Küçük birkaç ayrıntıyı da hemen belirteyim. 1987 de Yozgat ın Akdağmadeni ilçesinde doğdum. İlköğretim ve liseyi burada okudum. 2010 yılında Selçuk üniversitesi Psikolojik Danışmanlık bölümünü bitirdim. Yüksek lisansımı Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde bitirdim. Ayrıca Aile Danışmanı ve Hipnoterapistim.

Temel felsefem hayatı her yönü ile sorgulamak! Soru sormanın asil bir davranış olduğunu düşünüyorum. Sokrates in "sorgulanmayan hayat yaşanmaya değmez” lafı dilime pelesenk olmuştur. Doğruya yaklaşmanın en gerçek ve cesur yolunun sorgulamaktan geçtiğine inanıyorum. Doğruya yaklaşmak diyorum çünkü soru sormak her zaman size tatmin edici cevaplar vermeyebilir. Bu yüzden bana göre aslolan soru sormaktan ve aramaktan keyif almaktır.

İşimi çok seviyorum. Ben iyi bir psikolojik danışmanım! Eğer şirinler köyünde olsaydım ismim ‘danışman şirin’ olurdu. Yaptığım işten keyif alıyorum. Herkesin hayata gönüllü-zorunlu bir hediye bırakması gerektiğini düşünüyorum. Bu nefes almamız karşılığında dünyaya ödeyeceğimiz vicdani bir kira bedelidir. Bir elma ağacının mutlu bir hayat sürebilmesi için güzel ve lezzetli meyveleri doğaya ikram etmesi gerektiği kanısındayım. Elma veremeyen bir elma ağacı depresyondadır. Herkesin insanlığa ve doğaya ikramı, katkısı farklı olabilir. Kimi bir ağaç diker, bir çocuğu mutlu eder, kimi de hayrat yaptırır ki insanlar yılarca suyundan içip adını ansın diye… Herkes bir ikramda bulunmalıdır. Doğa işçileri gibiyiz. Üzerimize düşen görevi (hayatın tadını çıkarabilmeyi ertelemeden) yerine getirmeliyiz. Bende görevimi yapmaya, zihinlerde var olmaya, farklı yaşamlardaki gelişime ve doyumlu anlara tanık olamaya çalışıyorum. Yazdıklarım, anlattıklarım ve görüşmelerimde… Bu inanılmaz keyif verici. İnan bana!

Ve ayrıca Konyafm’de sevgilim dostum İbrahim’le Serbest Çağrışım programını sunuyoruz…